Proč tento web?

          Tyto stránky mají za úkol poskytnout naším případným zákazníkům, a to jak projektantům, kteří již přesně vědí co hledají, tak i majitelům a správcům objektů, stavebním firmám, či jednotlivcům, kteří nemají s návrhem řídících systémů zkušenosti, možnost jednoduchou a přehlednou formou zjistit jaké komponenty našeho stavebnicového řídícího systému CRASSUS potřebují pro realizaci svých projektů a zároveň jim poskytne jistou představu o výsledné ceně. Samozřejmě nejsme pouhý prodejce hardwaru, ale upřednostňujeme osobní přístup ke každé zakázce a tak vám rádi pomůžeme převést vaše představy ve skutečnost.
Řídicí systém CRASSUS

          Řídicí systém CRASSUS patří k nejvyspělejší a nejvýkonnější řadě systémů nabízející variabilitu využití k ovládání technologických tepelných procesů sloužících k regulaci veličin a ovládání prvků.

          Celá koncepce systému je postavena v jednoduchosti ovládání, rozšiřitelnosti pomocí vstupních, výstupních a komunikačních modulů, které jsou připraveny pro umístění na DIN lištu do rozvaděče. Tyto rozšiřující komponenty komunikují s řídicím systémem sběrnicově po lince RS-485 protokolem MODBUS RTU. Propojení s těmito moduly je pouze dvouvodičové a spočívá v jednoduchosti zapojení a rychlé vzájemné komunikaci. V případě vzdáleného ovládání, nebo měření mohou být tyto vládací prvky umístěny na různých místech v objektu. Měření pomocí digitálních snímačů teploty DALLAS je realizováno z hlediska přesnosti a hlavně veliké přednosti v úspoře kabelového vedení. Rozvody jsou rovněž sběrnicového zapojení a řídicí systém nabízí připojení až 100 snímačů teploty pro jednu řídicí jednotku. Řídicí systém je způsobilý pro komunikaci s ostatními regulačními prvky, řídicími systémy, měřiči tepla, měřiči spotřeby plynu, průtokoměry a dalšími prvky prostřednictvím komunikačních průmyslových standardů.

          Vzdálené ovládání aplikace řídicího systému umožňuje vlastní webový server, který přehledně zobrazuje veškeré údaje použité v dané aplikaci. Rovněž je možné provádět změny v nastavení, zobrazovat a ukládat hodnoty, archivovat data, poruchy. V rámci vyšší nástavby webového serveru řídicí systém při výskytu poruchy může zaslat informaci na předem definované emailové adresy, případně využít bránu SMS serveru a odeslat poruchy na mobilní telefony.

Created by NBS Invest a.s. 2017